Корисні поради та рекомендації

Для успішного проходження і оптимізації розвитку самостійності дитини батькам необхідно:

• Аргументувати свої заборони.
  • Обговорювати з підлітком ситуацію «Якщо ти вчиниш так як хочеш , то які будуть наслідки?»;
  • Рахуватися з думкою підлітка;
  • Не вважати свою позицію на 100% правильною;
  • Підтримувати підлітка, хвалити (можливо навіть не зовсім заслужено, для підвищення його впевненості в собі);
  • Не лаяти його друзів.
  • У суперечках намагайтеся домовитися.

Адаптація учнів 1, 5-их класів до навчання у школі

Рекомендації вчителям:

Вчителям, які викладають в 1-х класах:

1. Урахування вікових і індивідуальних психологічних особливостей дітей.
  2. Демонстрація вчителем віри в успіх дитини.
  3. Порівняння якості роботи дитини тільки з її попередніми роботами.
  4. Надання емоційної підтримки учням словами, поглядом, дотиком.
  5. Підтримка і заохочення проявів активності в роботі на уроці у скутих, сором’язливих, тривожних дітей. Важливо звертати увагу інших учнів на їхні успіхи, підвищувати їхній статус у класі.
  6. Уроки організовувати лише на позитивних емоціях.
  7.  Недопустимі ситуації стресу на уроках.

Вчителям, які викладають в 5-х класах:

1. Запобігання груповій критиці дитини або її робіт, а також порівнянь її помилок з постійними успіхами інших учнів.
  2. Порівняння якості роботи дитини тільки з її попередніми роботами.
  3. Вказуючи на помилки, намітити шлях до успіху.
  4. Створення ситуацій успіху.
  5. Недопустимі ситуації стресу на уроках.
  6. Роботу з гіперактивними учнями індивідуально, при цьому основну увагу слід приділяти відволіканню і чіткій організації діяльності.
  7. По можливості ігнорувати зухвалі вчинки дитини із синдромом дефіциту уваги і схвалювати її гарну поведінку.
  8. Під час уроків обмежувати до мінімуму відволікаючі фактори. Цьому може сприяти, зокрема, оптимальний вибір місця за партою для гіперактивної дитини – у центрі класу навпроти дошки.
  9. Надавати дитині можливість швидко звертатися по допомогу до вчителя у випадках утруднення.
  10. Навчальні заняття будувати за чітко розпланованим стереотипним розпорядком.
  11. Навчити гіперактивного учня користуватися спеціальним щоденником або календарем.
  12. Завдання, пропоновані на уроці, писати на дошці.

Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих до дітей, атмосфера злагоди і довіри.

Золоті правила для батьків:

• Ніякого насилля! Тілесні покарання неприпустимі - вони породжують насилля!
  • Подавайте добрі приклади своїми вчинками!
  • Чітко визначайте межі дозволеного!
  • Осуджуйте тільки вчинки дитини!
  • Не читайте довгих нотацій!

Розвиток творчих здібностей дитини .

1. Рекомендації вчителям:

• Допомагайте дітям виробити адекватну я-концепцію і самооцінку.
  • Забезпечуйте сприятливу емоційну атмосферу.
  • Дотримуйтеся порядку й дисципліни діти повинні знати межу допустимої поведінки.
  • Скеровуйте енергію і творчість дітей у потрібне русло, щоб їх праця приносила користь.
  • Розвивайте здібності дітей, широко використовуйте метод самостійного набуття знань.
  • Заохочуйте дітей, це стимулює їх.
  • Тісно співпрацюйте з батьками дітей, щоб розвинути здібності кожної дитини.

Рекомендації  батькам

• Уникайте однобокості в навчанні та вихованні.
  • Залишайте дитину на самоті і дозволяйте їй займатися своїми справами. Пам'ятайте, якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас.
  • Підтримуйте здібності дитини до творчості і співчувайте у випадку невдачі, уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини.
  • Відповідайте на запитання дитини якомога терпляче і чесно. серйозні запитання дитини сприймайте серйозно.
  • Відведіть дитині кімнату чи куточок винятково для творчих занять.
  • Показуйте дитині, що ви любите її такою, якою вона є, а не за її досягнення.
  • Надавайте дитині можливість у виявленні турботи.
  • Допомагайте дитині будувати її плани та приймати рішення.
  • Ніколи не кажіть дитині, що вона гірша за інших дітей.
  • Уважно ставтеся до потреб дитини.
  • Довіряйте дитині, майте віру в її здоровий