У 2023/2024 навчальному році школа працює над такою методичною проблемою

«СТРВОРЕННЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМОВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ І ФОРМУВАННЯ АКТИВНОСТІ ТА ЗАГАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ»

про методичну службу

1. Загальні положення

За наявності в освітній установі більше 2 вчителів, що працюють по одній і тій же спеціальності, або більше трьох вчителів, що працюють по одному циклу предметів, створюється МО вчителів, які вдосконалюють свою методичну і професійну майстерність, організують взаємодопомогу для забезпечення сучасних вимог до навчання і виховання молоді, забезпечують творчі ініціативи, розробляють сучасні вимоги до навчання і виховання молоді.

2. Завдання МО вчителів - предметників

В роботі МО вчителів в різних видах діяльності передбачається вирішення наступних задач:

• вивчення нормативно - інформаційної документації і методичних листів з питань освіти;
  • вибір курсів варіативної складової навчального плану;
  • експертна оцінка індивідуальних планів роботи з предмету; аналіз авторських програм і методик;
  • затвердження атестаційного матеріалу для підсумкового контролю, атестаційного матеріалу для випускних класів;
  • ознайомлення з аналізом стану викладання навчального предмету за підсумками внутрішньошкільного контролю;
  • робота з учнями по дотриманню норм і правил техніки безпеки в процесі навчання; розробка відповідних інструкцій, охорона здоров'я;
  • взаємовідвідування уроків з певної тематики з подальшим самоаналізом і аналізом досягнутих результатів;
  • організація відкритих уроків з певної теми з метою ознайомлення з методичними розробками складних тем предмету;
  • вироблення єдиних підходів до оцінки результатів освоєння програми на основі розроблених освітніх стандартів по предмету;
  • розробка системи оцінювання навчальних досягнень учнів (тематична, семестрова, залікова і т.п.);
  • ознайомлення з методичними розробками різних авторів з предмету; аналіз методів викладання предмету;
  • організація і проведення предметних тижнів; організація і проведення першого етапу предметних  олімпіад, конкурсів, оглядів; питання стану позакласної роботи з предмету.

3. Функції МО

Робота МО організовується на основі плану роботи школи,  методичної теми, прийнятої до розробки педагогічним колективом, з урахуванням індивідуальних плани професійної самоосвіти вчителів.

МО вчителів здійснює свою діяльність в різних формах, зокрема на засіданнях, де аналізується або приймається до уваги рішення задач, викладених в розділі 2. МО вчителів може організувати семінарські заняття, цикл відкритих уроків із заданої і визначеної тематики.

Одним з функціональних обов'язків МО є розробка системи позакласної роботи з предмету, визначення її напрямку, ідеї.

4. Права МО вчителів

МО має право рекомендувати керівництву розподіл навчального навантаження педагогів з предмету при тарифікації, проводити оплату роботи педагогічним співробітникам окремих навчальних кабінетів, предметних гуртків,  розподіляти методичну роботу окремих педагогів.

5. Обов'язки вчителів методоб’єднання.

Кожен педагог - член МО - зобов'язаний:

• брати участь в одному з МО, мати власну програму професійної самоосвіти;
  • брати участь в засіданнях МО, практичних семінарах і т.п.;
  • брати активну участь в розробці відкритих заходів, прагнути до підвищення рівня професійної майстерності;
  • кожному учасникові МО необхідно знати тенденції розвитку методики викладання предмету, Закон України "Про освіту", нормативні документи, методичні вимоги до категорій; володіти основами самоаналізу педагогічної діяльності.

6. Організація діяльності МО вчителів.

МО вчителів обирає голову. План роботи МО затверджується методичною радою школи.

У навчальному році проводиться не менш 4-х засідань МО вчителів; практичний семінар з організацією тематичних відкритих уроків, позакласних заходів.

Засідання МО вчителів оформляються у вигляді протоколів. В кінці навчального року методична рада аналізує роботу МО і приймає на зберігання план роботи, зошит протоколів засідань МО, звіт про виконану роботу.

Дане положення затверджується на педагогічній раді.

Термін дії не обмежений.