Всесвітній день дитини

20 лист. 2023

Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу. Міжнародний день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права.  Від 1990 року разом із святом Всесвітній день дитини також святкують річницю прийняття Декларації та Конвенції.

Метою проведення цього дня є захист прав дітей та розвитку середовища, дружнього по ставленню до дітей у всьому світі, шляхом діалогу і активних дій, укріплення та розширення діяльності ООН в інтересах дітей, підтримки діяльності Дитячого фонду ООН.